تجهیزات مولد و فرآوری گاز
تجهیزات مولد و فرآوری گاز

تجهیزات مولد و فرآوری گاز

تجهیزات مولد و فرآوری گاز
شرکت هوا تجهیز خاورمیانه ارائه دهنده تجهیزات مولد و فرآوری گاز در ایران با بهترین کیفیت می باشد. تامین تجهیزات مولد و فرآوری گاز دشواری های زیادی دارد ولی شرکت هوا تجهیز خاورمیانه با تجربه چندین ساله خود در این زمینه توانسته تجهیزات مولد و فرآوری گاز را مطابق با استاندارهای ملی برای مشتریان خود فراهم کند. جهت خرید انواع تجهیزات مولد و فرآوری گاز و یا اطلاع از قیمت تجهیزات مولد و فرآوری گاز میتوانید با مشاوران شرکت هوا تجهیز خاورمیانه در ارتباط باشید.

اصلی ترین تجهیزات مولد و فرآوری گاز

فیلتر روغن: برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به درون موتور استفاده می شود. استفاده از فیلتر روغن سبب می شود که روغن داخل موتور با کیفیت باقی بماند.

مخزن روغن: این مخزن در درون موتور قرار دارد و روغن موتور در این مخزن ریخته می شود.

روغن خنک کننده: زمانی که موتور ها کار میکنند گرمای زیادی تولید می شود. برای خنک کردن موتور ها میتوان از نوعی روغن خنک کننده استفاده کرد تا این گرما به قطعات اصلی دیگر آسیبی نرساند.

فیلتر هوا: جنس فیلتر هوا از مواد فیبری می باشد و برای جذب گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا استفاده می شود.

شیر برقی گاز: شیر برقی عبور آب از لوله ها را از طریق پنل ژنراتور را کنترل میکند.

رگولاتور گاز: این قطعه تنظیم کننده فشار گاز می باشد. رگولاتور با توجه به میزان فشار ورودی میتواند فشار خروجی را تنظیم کند.

شلنگ گاز: وظیفه شلنگ گاز، عبور دادن گاز از شیر برقی به ورودی موتور می باشد.

گاورنر: گاورنر وظیفه کنترل سرعت و تنظیم تعداد دور موتور را بر عهده دارد.

استارت و اتوماتیک استارت: برای راه اندازی و قطع عملکرد موتور میتوان از استارت استفاده کرد. استارت ها میتوانند برقی، پنوماتیکی و هیدرولیکی باشند.

قطعات جانبی کمپرسور هوا
قطعات جانبی کمپرسور هوا

قطعات جانبی کمپرسور هوا

قطعات جانبی کمپرسور هوا
هوا تجهیز خاورمیانه ارائه دهنده تمامی قطعات جانبی کمپرسور هوا در انواع برند ها و با بهترین کیفیت می باشد. تمامی قطعات جانبی کمپرسور هوا ارائه شده توسط این شرکت اصل بوده و تمامی خدمات مربوط به تعمیر و تعویض قطعات جانبی کمپرسور هوا توسط همکاران این شرکت برای مشتریان عزیز انجام می شود.

قطعات جانبی کمپرسور هوا بصورت به هم پیوسته تشکیل شده اند که قطعات جانبی کمپرسور هوا به صورت هماهنگ باهم هوا را متراکم و فشرده می کنند. اصلی ترین قطعات جانبی کمپرسور هوا  شامل موارد زیر می باشد.

موتور: اصلی ترین قطعه جانبی به کار رفته در ساختار کمپرسور هوا موتور می باشد. معمولا موتور ها در دو نوع دیزلی و الکتریکی قابل استفاده می باشند. موتور با دریافت سوخت مورد نیاز میتواند انرژی مکانیکی لازم را برای کمپرسور هوا تامین کند.

کوپلینگ: برای انتقال نیرو بین پیچ های شافت پمپ و موتور در کمپرسور هوا از کوپلینگ ها استفاده میکنند. کوپلینگ هایی که در کمپرسور هوا بکار می روند برروی شافت و موتور نصب می شوند و لبه های آنها دندانه دار است که بوسیله بوش پوشانده شده اند. انتقال گشتاور از موتور به شفت زمانی که دندانه های چرخ دنده با دندانه های بوش درگیر شود صورت می گیرد.

پیستون: بخش متحرک داخل سیلندر، پیستون می باشد که با حرکت پیستون شاتون نیز شروع به حرکت میکند. در کمپرسور هوا پیستون اولین قطعه ای است که شروع به کار میکند. پیستون ها بوسیله نیروی انفجاری سوخت ها بالا و پایین می روند و سبب حرکت موتور کمپرسور هوا می شوند.

رینگ های پیستون: پیستون از سه قطعه اصلی شامل رینگ فشار، رینگ روغن و رینگ آبندی تشکیل شده است

• رینگ فشار: جهت جلوگیری از نفوذ گاز متراکم شده به بکار می رود.
• رینگ روغن: جهت جلوگیری از خروج روغن از آن از رینگ های روغن در کمپرسور هوا بکار می رود.
• رینگ آبندی: جهت جلوگیری از نفوذ مایعات به داخل و خارج پیستون از رینگ آبندی استفاده می کنند.

سوپاپ اطمینان: برای تنظیم میزان ورود هوا و سوخت به سلندر ها و ایجاد فضایی برای خروج دود در کمپرسور هوا از سوپاپ اطمینان که قطعه کوچکی که در سر سیلندر قرار دارد استفاده می کنند.

سوپاپ های مکش و رانش کمپرسور: برای کنترل هوای ورودی و خروجی در کمپرسور هوا استفاده می شود.

فیلتراسیون کمپرسور هوا: فیلتر های بکار رفته در کمپرسور هوا سه نوع مختلف دارند.
• فیلتر روغن: جهت تصفیه روغنی که در اطراف موتور در حال چرخش است به کار میرود تا عملکرد سیلندر ها و پیستون دچار آسیب نشود.
• فیلتر هوا: برای تصفیه هوا و جلوگیری از ورود ذرات موجود در هوا به درون کمپرسور می شود.
• فیلتر جدا کننده: برای جداسازی ذرات مایع و یا جامد از جریان گاز بکار می روند.

سنسور حرارتی: در صورتی که میزان دمای گاز خروجی بالاتر از حد نرمال باشد سنسور حرارتی شروع به کار کرده و از خطرات احتمالی که ممکن است رخ دهد جلوگیری می کند.

افتر کولر: در صورت بالا رفتن دمای سیستم از افتر کولر برای خنک سازی گاز خروجی استفاده میکنند.

اینتر کولر: از اینترهای کولر جهت جلوگیری از افزایش دمای داخلی سیستم استفاده میکنند. این قطعه مایع خنک کننده را در سراسر سیستم میچرخاند و سبب خنک شدن سیستم می شود. اینتر کولر از قطعات اصلی کمپرسور هوا می باشد که در صورت خرابی کارایی موتور سیستم دچار مشکل می شود.

مبدل حرارتی: جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش اطمینان در کمپرسور هوا از مبدل های حرارتی استفاده میکنند.

فیلتر روغن و سپراتور
فیلتر روغن و سپراتور

فیلتر روغن و سپراتور

فیلتر روغن و سپراتور
در سیستم های صنعتی برای جدا کردن هوا و روغن از فیلتر روغن و سپراتور استفاده میکنند. فیلتر روغن و سپراتور به گونه ای طراحی شده است که مولکول های هوا به راحتی میتواند از آن عبور کند ولی مولکول های روغن از آن عبور نمیکند. فیلتر روغن و سپراتور بعد از مدت ها کارکرد اشباع می شود و نیاز به تعویض دارد. مدت زمان کارکرد مفید فیلتر روغن و سپراتور بستگی به نوع روغن، فشار کاری و دمای کاری دارد.

فیلتر روغن و سپراتور

فیلتر روغن و سپراتور

منافذی که برروی فیلتر روغن و سپراتور قرار دارد بعد از مدتی کارکرد بسته می شود و فیلتر روغن و سپراتور دیگر قادر به جداسازی هوا و روغن نمی باشد که در این صورت میزان اختلاف فشار در داخل و خارج از کمپرسور افزایش می یابد. میزان کارکرد مفید فیلتر روغن و سپراتور معمولا بین هزار تا شش هزار ساعت می باشد و بهتر است فیلتر روغن و سپراتور بعد از چهار هزار ساعت کارکرد تعویض شود تا عملکرد سیستم های صنعتی دچار مشکل نشود.

فیلتر روغن و سپراتور

فیلتر روغن و سپراتور

اولین مرحله از جداسازی به وسیله فیلتر روغن و سپراتور به کمک نیروی گریز از مرکز انجام می شود و بعد از انجام فشرده سازی، ترکیب روغن و هوا با حرکت چرخشی وارد مخزن سپراتور می شود در این قسمت ذرات درشت بوسیله نیروی گریز از مرکز به طور کامل جدا می شود.در مرحله بعد هوا که دارای ذرات روغن ریز می باشد به سمت فیلتر روغن و سپراتور حرکت میکند. فیلتر روغن و سپراتور در ساختار خود دو ورق توری فلزی دارد که در بین این ورق ها لایه ای از الیاف مصنوعی از جنس میکروفایبرگلاس استفاده شده است. لایه میکروفایر کلاسی که در ساختار فیلتر روغن و سپراتور بکار رفته است میتواند کوچکترین قطعات روغن باقی مانده در هوا را نیز جدا کند و از ورود آن به دستگاه جلوگیری میکند.

رادیاتور کمپرسور
رادیاتور کمپرسور

رادیاتور کمپرسور

رادیاتور کمپرسور
کمپرسور ها برای کارکرد نیاز به انرژی الکتریکی و یا سوختی دارند و پس از مدتی کارکرد دچار اصطکاک می شود و گرمای زیادی تولید میکند که این گرما سبب افزایش دمای بدنه کمپرسور نیز می شود. زمانی که دما افزایش پیدا کند راندمان کمپرسور ها به شدت افت میکند و سیستم دچار مشکل می شود به همین دلیل از رادیاتور کمپرسور برای خنک کردن سیستم استفاده میکنند در واقع اصلی ترین وظیفه رادیاتور کمپرسور خنک کردن کمپرسور ها می باشد.

بدنه رادیاتور کمپرسور از آلومینیوم ساخته می شود. آلومینیوم قابلیت انتقال گرمای بالایی دارد و در سریعترین زمان میتواند سبب خنک شدن سیستم کمپرسور شود. اکثرا رادیاتور کمپرسور دارای دو خروجی می باشد که هم برای خنک کردن روغن و هم خنک کردن بدنه کمپرسور به کار می روند. اندازه رادیاتور کمپرسور تاثیر مستقیمی بر میزان خنک کردن سیستم دارد در واقع هرچه رادیاتور کمپرسور بزرگتر باشد، ظرفیت حرارتی بالایی برای خنک کردن کمپرسور دارد.

اندازه رادیاتور کمپرسور بکار رفته در سیستم ها معمولا ۱۰ درصد از سایز استاندارد بزرگتر می باشد که در این صورت رادیاتور کمپرسور در مواقع حساس به راحتی میتواند دمای کمپرسور را تنظیم کند. همچنین رادیاتور کمپرسور با سایز بزرگتر در مناطق گرمسیر کاربرد بیشتری نسبت به سایر مناطق دارد.

قطعات به کار رفته در کمپرسور ها از جمله شیلنگ ها و فیلتر ها در صورتیکه دمای کمپرسور افزایش یابد سریعتر دچار فرسایش می شوند لذا نیاز است که کمپرسور در دمای پایین کار کند تا هم عملکرد بهتری داشته باشد و هم طول عمر قطعات بیشتر شود به همین دلیل استفاده از رادیاتور کمپرسور بسیار ضروری می باشد. رادیاتور کمپرسور میتواند دمای روغن و دمای بدنه کمپرسور را تنظیم کند و سبب افزایش طول عمر قطعات و کارکرد بهتر کمپرسور شود.

کمپرسور پیستونی
کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی
یکی از پرکاربرد ترین کمپورسور ها در صنایع کوچک کمپرسور پیستونی می باشد. کمپرسور پیستونی معمولا از سایز های ۲۵ تا هزار لیتری برای تامین هوای فشرده در صنایع موجود می باشند.

کمپرسور پیستونی با حبس کردن گاز ورودی و کاهش حجم گاز ها و متراکم کردن آن سبب افزایش فشار گاز میشود. کمپرسور پیستونی از کمپرسور های جابجایی مثبت می باشد و طراحی آنها به دلیل غیراتوماتیک بودن بسیار ساده است. محرک هایی که در کمپرسور پیستونی استفاده می شوند موتور های الکتریکی و یا دیزلی می باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

زمانی که نسبت فشرده سازی زیاد باشد و سرعت جریان زیادی مد نظر نباشد و مایع فرآیند خشک باشد میتوان از کمپرسور پیستونی استفاده کرد. بیشترین استفاده از کمپرسور پیستونی در سیستم های مهم و گران قیمت می باشد. انتقال گاز در نیروگاه های پتروشیمی و پالایشگاه ها معمولا نیازمند کمپرسور پیستونی می باشد.

مزایای کمپرسور پیستونی

استفاده از کمپرسور پیستونی نسبت به سایر کمپرسورها مزایای زیادی دارد. یکی از مهترین مزایای کمپرسور پیستونی قیمت پایین آنها نسبت به کمپرسور های سانتریفیوژی می باشد. همچنین از کمپرسور پیستونی در اکثر صنایع که بیشتر ابزار های آنها با هوا کارمیکند و یا حالت دمنده دارد و نیاز به هوای فشرده دارد میتوان استفاده کرد. از دیگر مزایای کمپرسور پیستونی این است که ذخیره سازی گاز های فشرده شده بسیار راحت می باشد زیرا در کمپرسور پیستونی پس از فشرده سازی هوا و ورود آن به سیلندر، گاز فشرده از طریق شیر خروجی وارد تانکر های ذخیره سازی می شود.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

بهتر است در هنگام خرید کمپرسور پیستونی به کیفیت تجهیزات به کار رفته شده در آن دقت کنید تا کمپرسور پیستونی که خریداری میکنید بتواند مدت زیادی با راندمان بالا برای شما کار کند. شرکت هوا تجهیز خاورمیانه با تیم مجرب خود در هنگام خرید کمپرسور پیستونی مشاوره های لازم را به مشتریان عزیز ارائه میدهد و به شما کمک میکنند تا بتوانید کمپرسور پیستونی مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.

تجهیزات هوای فشرده
تجهیزات هوای فشرده

تجهیزات هوای فشرده

تجهیزات هوای فشرده
یکی از بخش های اصلی خطوط هوای کمپرسور ها تجهیزات هوای فشرده می باشد. اکثر کمپرسور های پیستونی که با هوای فشرده کار میکنند نیاز به تجهیزات هوای فشرده برای افزایش فشار کمپرسور دارند.

در صورتی که در ساختار کمپرسور ها از تجهیزات هوای فشرده استفاده نشود سبب افت فشار در مسیر می شود. بدون استفاده از تجهیزات هوای فشرده عملکرد کمپرسور ها به شدت افت می کند و در هنگام کار کردن انرژی بیشتری مصرف میکند. عملکرد تجهیزات هوای فشرده با افزایش فشار حرکت هوا نسبت مستقیمی دارد به همین دلیل انتخاب تجهیزات هوای فشرده مناسب برای کمپرسور ها اهمیت زیادی دارد.

تجهیزات هوای فشرده که برای هر کمپرسور انتخاب می شوند بستگی به نوع کمپرسور، تناسب کمپرسور، نوع لوله کشی و انتقال هوای فشرده در طول مسیر دارد. همچنین میزان هوایی که قرار است در کمپرسور ها فشرده شود در انتخاب تجهیزات هوای فشرده اهمیت زیادی دارد.

شـرکت هوا تجهیز خاوریانه یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در زمینه ارائه تجهیزات هوای فشرده می باشد و پروژه های بزرگی که توسط این شرکت انجام میشود مطابق با استاندارد های ملی تجهیزات هوای فشرده می باشد .