کمپرسور دیزلی پرتابل

کمپرسور دیزلی پرتابل

کمپرسور دیزلی پرتابل

یافتن یک کمپرسور دیزلی پرتابل مناسب برای تاسیسات شما یک تصمیم حیاتی است زیرا اگر دستگاهی بخرید که به اندازه کافی برای نیازهای شما قدرتمند نباشد، می تواند تجهیزات دیگر را در معرض خطر قرار دهد و کیفیت کار شما را مختل کند و اگر یکی از موارد بسیار سنگین را انتخاب کنید بیش از حد لازم هزینه خواهید کرد.

هیچ مزیتی برای آن هزینه اضافی دریافت نخواهید کرد بنابراین انتخاب صحیح کمپرسور دیزلی پرتابل نقش موثری در بازدهی کار شما دارد به طوری که می توانید برای انتخاب صحیح و درست کمپرسور دیزلی پرتابل با مجموعه هوا تجهیز خاورمیانه مشورت کنید چرا که مجموعه ما بیش از ۱۸ سال سابقه موفق در زمینه تولید انواع کمپرسورهای دیزلی پرتابل دارد.

عواملی انتخاب کمپرسور دیزلی پرتابل

نحوه و مکان استفاده از کمپرسور دیزلی پرتابل تا حد زیادی تعیین کننده نوع ماشین آلات شما است بنابراین به جای خرید گران ‌ترین یا قوی ‌ترین کمپرسور دیزلی پرتابل موجود یا انتخاب ارزان ‌ترین کمپرسور دیزلی پرتابل موجود در بازار، باید نیازهای خود را با توجه به این عوامل به دقت ارزیابی کنید.

۱- قابل حمل یا ثابت
۲- PSI (واحد اندازه گیری فشار)
۳- CFM (میزان حجم هوا)
۴- اسب بخار
۵- الزامات برق
۶- اندازه مخزن
۷- کاهش نویز
۸- سیستم خنک کننده
۹- هزینه

استفاده از کمپرسور دیزلی پرتابل

کمپرسور هوای قابل حمل یا همان کمپرسور دیزلی پرتابل برای تامین هوای فشرده در کارگاه های ساختمانی و جاده‌ای یا هر زمان که به هوای فشرده نیاز است و در جایی که کمپرسور ثابت مناسب نیست، استفاده می‌شود به علاوه کمپرسور دیزلی پرتابل به عنوان کمپرسورهای پشتیبان یا اضطراری برای کارخانه ها استفاده می شوند، به عنوان مثال زمانی که کمپرسور ثابت آنها نیاز به تعمیر و نگهداری دارد یا کار نمی کند آنها با موتورهای دیزلی کار می کنند، بنابراین نیازی به برق ندارند.

کاربرد کمپرسور دیزلی پرتابل

کمپرسورهای دیزلی پرتابل اسباب کار ساختمانی هستند به طوری که آن ها هوای فشرده و مقدار زیادی از آن را برای تامین انرژی انواع ابزارهای سنگین تامین می کنند به علاوه کمپرسور دیزلی پرتابل همچنین با نام های کمپرسور بکسل، کمپرسور متحرک یا به سادگی کمپرسور دیزلی شناخته می شوند به طوری که این جانوران دیزلی، هوای فشرده مورد نیاز برای انجام سخت ترین کارها را تامین می کنند.

کمپرسورهای دیزلی در انواع و اندازه‌ها وجود دارند اما وقتی در مورد کمپرسور دیزلی پرتابل یا قابل حمل صحبت می کنم، در مورد کمپرسور بزرگی صحبت می کنم که در کارهای ساختمانی استفاده می شود.

۱- استفاده در معادن
۲- کارخانجات صنعتی
۳- پیمانکاران عمرانی
۴- راهسازی و ساختمان
۵- اداره جات دولتی
۶- شهرداری ها و آب و فاضلاب

نمونه ای از کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما

– کمپرسورهای دیزلی پرتابل از۱۶۰ CFM الی ۶۰۰ CFM

ما تمام کاربردهای شما را با محدوده کمپرسورهای دیزلی پرتابل کوچک و متوسط پوشش داده ایم به طوری که این کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما قابل حمل، قدرتمند و مقاوم هستند و در معادن و سخت‌ترین مکان‌های کاری مستقر می‌شوند به علاوه برای کاربردهایی مانند سندبلاست، حفاری سنگ، انفجار شاتکریت، پیگینگ، حفاری جهت دار، ساخت و ساز عمومی و زیر ساخت ها ایده آل است.

– کمپرسورهای دیزلی پرتابل از ۵۰۰ CFM الی ۱۲۵۰ CFM

کمپرسورهای دیزلی پرتابل مخصوص حفاری چاه آب ما حفاری چاه را با کارایی بالا تضمین می کنند به طوری که خروجی در محدوده وسیعی از ترکیبات جریان و فشار به حداکثر می رسد بنابراین ما یک محدوده کمپرسورهای دیزلی پرتابل داریم که برای عمق های مختلف حفاری مناسب است، به طوری که مصرف سوخت، خروجی حفاری و زمان صرف شده برای حفاری همگی به بازگشت سرمایه بیشتر کمک می کنند.

مزایای ما

طیف وسیعی از کمپرسورهای دیزلی پرتابل هوا تجهیز خاورمیانه به دلیل عملکردشان، به ویژه به لطف موتور قدرتمند و طراحی آنها که قابلیت اطمینان هوای فشرده برتر را تضمین می کند، متمایز است همچنین مجموعه کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما به دلیل ارگونومی آن که به جمع و جورترین کمپرسورهای موجود در بازار شناخته می شود و به دلیل سهولت تعمیر و نگهداری، دارای مزیت و برتری هستند.

به علاوه جداسازی روغن کمپرسور در ۳ مرحله انجام می شود که کیفیت هوای فشرده برتر را در تخلیه کمپرسور ارائه می دهد اما چیزی که غیر قابل انکار است تطبیق پذیری کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما به لطف چندین پیکربندی است به طوری که کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما را می توان به صورت متحرک، ثابت و یا روی کامیون و تریلی نصب کرد. ما یک هدف ساده داریم و آن ارائه بهترین تجهیزات مناسب برای برنامه شما است بنابراین مجموعه کمپرسورهای دیزلی پرتابل ما دارای دستگاه‌های قوی و سخت‌کوشی هستند که کارهای سخت را آسان می‌کنند.

انتخاب کمپرسور دیزلی پرتابل مناسب می تواند گیج کننده باشد و ممکن است زمان لازم برای انجام این فرآیند پیچیده را نداشته باشید اما مهم است که آن را درست انجام دهید بنابراین ما می توانیم به شما کمک کنیم چرا که مجموعه ما کارشناسانی دارد که همیشه در دسترس هستند تا به شما در خرید کمپرسور دیزلی پرتابل کمک کنند بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ما همین امروز با ما تماس بگیرید.

کمپرسور دیزلی

کمپرسور دیزلی

کمپرسور دیزلی

کمپرسور دیزلی یک موتور دیزلی است که می تواند برای تامین انرژی ماشین آلات استفاده شود به علاوه موتورها معمولاً دارای چرخ هایی برای جابجایی آسان هستند که کاربران را قادر می سازد آنها را به هر مکانی که نیاز دارند منتقل کنند همچنین دیزل ژنراتورهای کمپرسور دیزلی قابل حمل معمولاً گرانتر از جایگزین بنزینی خود هستند، با این حال این هزینه اضافی با تعدادی مزایای عالی همراه است.

• نیاز به نگهداری کمتری دارند
• قدرت بیشتری تولید می کنند
• گشتاور بیشتری تولید می کنند
• کاملا قابل حمل هستند
• آنها می توانند برای بیش از ۲۰ سال برق تولید کنند

انواع کمپرسور دیزلی

کمپرسورهای دیزلی در مجموعه ما در سبک ها، اندازه ها و فرمت های متعددی عرضه می شوند به علاوه مهمترین تفاوت بین کمپرسورهای دیزلی بازار مورد نظر است که به نوبه خود بر کیفیت و هزینه آنها تأثیر می گذارد به طوری که کمپرسورهای دیزلی ما با یکی از سه هدف طراحی می شوند.

• مسکونی
• تجاری
• صنعتی

کاربردهای کمپرسور دیزلی

امروزه کمپرسورهای دیزلی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده و در بسیاری از بخش های صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند به علاوه کمپرسورهای دیزلی ما مجهز به چرخ و ابزار یدک کش هستند که برای حمل و نقل آسان در جاده ساخته شده اند.

به علاوه این تحرک کمپرسورهای دیزلی قابل حمل صنعتی را به گزینه ای ایده آل برای مشاغل در مکان های مختلف تبدیل می کند به طوری که این کمپرسورهای دیزلی به طور گسترده در بسیاری از کاربردها مانند ساخت و سازهای شهری، تولید صنعتی و غیره استفاده می شوند.

به طور کلی کمپرسور دیزلی یک کمپرسور هوا در محل است، به این معنی که هوای فشرده را در جاهایی که کمپرسور ثابت مناسب نیست، مانند محل‌های ساختمانی، کارهای جاده‌ای و غیره، تامین می‌کند علاوه بر این کمپرسور دیزلی می تواند به عنوان پشتیبان برای کمپرسور ثابت نیز استفاده شود زیرا به عنوان مثال، زمانی که کمپرسور هوای ثابت نیاز به تعمیر و نگهداری دارد یا کار نمی کند کمپرسور دیزلی اجازه می دهد تا کار به طور معمول ادامه یابد.

کاربردهای اصلی کمپرسورهای دیزلی

کمپرسورهای دیزلی می‌توانند نیروی لازم برای ساخت ابزارهای مختلفی را مانند میخ‌کن ‌ها، مته ‌ها و آچارها و غیره را فراهم کنند علاوه بر این کمپرسورهای دیزلی برای ساخت و سازهای شهری مناسب نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای استخراج معدن، حفاری، سندبلاست و غیره است به علاوه استفاده از کمپرسورهای دیزلی در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد.

– صنعت نفت و گاز
– صنعت داروسازی
– کارخانه های تولیدی

هزینه خرید کمپرسور دیزلی

هزینه بسته به ویژگی ها و مشخصات آن، اندازه و نوع موتور کمپرسور و سایر موارد متفاوت است با این حال ما می توانیم متناسب با بودجه شما مدلی با قیمت مناسب که نیازهای شما را برآورده می کند، پیشنهاد کنیم به علاوه هر چه درجه PSI یا همان میزان لازم فشار بالاتر باشد، هوای بیشتری در مخزن وجود دارد بنابراین عواملی مانند محدوده بالای CFM و PSI، نوع موتور کمپرسور و توانایی تامین انرژی لازم در تعیین قیمت خرید کمپرسور دیزلی تاثیر گذار است.

در حالی که گزینه های زیادی برای کمپرسورهای دیزلی صنعتی موجود است، مهم است که بدانیم همه گزینه ها برابر نیستند بلکه کمپرسورهای با کیفیت بهتر، از جمله کمپرسورهای اسکرو چرخشی قیمت بالاتری دارند اما به دلیل طول عمرشان، می توانند در درازمدت در هزینه صرفه جویی کنند.

بنابراین هنگام خرید کمپرسور دیزلی تعیین بهترین اندازه موتور کمپرسور به همراه اندازه لازم فشار تعیین کننده قیمت خرید کمپرسور دیزلی است به طوری که کمپرسورهای تک مرحله‌ای هوا معمولاً دارای حداکثر۱۳۵ PSI هستند و از یک ضربه برای فشرده‌سازی هوا استفاده می‌کنند و کمپرسورهای دو مرحله‌ای حداکثر ۱۷۵ PSI انرژی دارند و از دو ضربه برای فشرده‌سازی هوا استفاده می‌کنند. به علاوه اکثر ابزارهای پنوماتیک صنعتی به ۹۰ PSI نیرو نیاز دارند.

طول عمر کمپرسورهای دیزلی

کمپرسورهای دیزلی ما طول عمر بالایی دارند و این به شما امکان بازگشت سرمایه عالی را می دهد به طوری که توان خروجی ثابت و کاهش زمان خاموشی کمپرسور دیزلی شما را سودآور نگه می دارد همچنین این تجهیزات قابل حمل هستند تا بتوانید کار را در هر مکانی انجام دهید به علاوه کمپرسورهای دیزلی ما معمولاً در مدل‌های یدک‌کش یا ثابت تولید می شوند.

به کمپرسورهای هوا امکان جابجایی توسط کامیون، لیفتراک یا جرثقیل را می‌دهند به علاوه اکثر کمپرسورهای دیزلی ما از طرح ‌های چرخشی استفاده می‌کنند، اگرچه برخی استثناهایی وجود دارد بنابراین از آنجایی که کاربردهای صنعتی بسیار متنوع و منحصر به فرد هستند، بهترین راه برای یافتن کمپرسورهای دیزلی مناسب برای کسب و کارتان این است که مستقیماً با مجموعه هوا تجهیز خاورمیانه که یک تولید کننده تجهیزات صنعتی کمپرسور است صحبت کنید تا توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید.

همانطور که می بینید، یک کمپرسور دیزلی می تواند به عنوان ستون فقرات هر صنعت کوچک یا بزرگ عمل کند و این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب تر است و چقدر باید برای آن هزینه کنید.

درایر تبریدی

هوای فشرده حاوی رطوبت طبیعی است که می تواند بر کاربردهایی که نیاز به هوای بدون رطوبت دارند تأثیر منفی بگذارد بنابراین درایر ها راه حل معمولی برای از بین بردن رطوبت هستند به علاوه یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها درایرهای تبریدی است که به دلیل توانایی آن در رسیدن به نقطه شبنم قابل قبول در کاربردهای صنعتی استفاده می شود به طوری که می توانید با نصب یک درایر تبریدی راهی کم هزینه برای حذف آب از هوای فشرده دریافت کنید و از مشکلات میعانات جلوگیری کنید.

درایر تبریدی یا همان خشک کن برای خشک کردن هوای فشرده استفاده می شود به عبارتی هوای فشرده همیشه حاوی آب است که از هوای مکیده شده توسط کمپرسور می آید بنابراین بایستی برای محافظت از لوله کشی، ابزار و تجهیزات خود از درایرهای تبریدی برای خشک کردن هوا استفاده کنید در همین راستا درایرهای تبریدی هوا تجهیز خاورمیانه جزء ایده آل یک تاسیسات پنوماتیکی است که آب و بخار آب را از هوای فشرده حذف می کنند و خشک شدن را در دمای نقطه شبنم حداقل فشار +۳ درجه سانتی گراد تضمین می کنند.

رطوبت می تواند باعث خوردگی، تسریع سایش خطوط لوله و تجهیزات و ابزار نصب شده و در نتیجه اختلال در روند تولید شود بنابراین درایر تبریدی ما یک راه حل عالی است که می تواند خطر این اثرات نامطلوب را به حداقل برساند به عبارتی درایرهای تبریدی ما اجازه می دهند هوای خشک شده و عاری از ناخالصی ها به دست آید.

حفاظت از سیستم قابل اعتماد

درایرهای تبریدی ما راه حلی قابل اعتماد، اقتصادی و ساده برای جلوگیری از تراکم و در نتیجه خوردگی در سیستم های شما ارائه می دهند.

حداقل نگهداری، حداکثر زمان کار

مجموعه درایرهای تبریدی ما به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند و از این رو می توانند حداکثر زمان کار را ارائه دهند به عبارتی کاهش هزینه های تولید از طریق خرابی کمتر را فراهم می کنند.

طریقه کارکرد درایر تبریدی

هوای فشرده ورودی در درایر تبریدی با دمای متوسط +۳۰ درجه سانتیگراد تا +۴۵ درجه سانتیگراد در ابتدا در مبدل هوا تا دمای +۱۴ درجه سانتیگراد تا +۲۳ درجه سانتیگراد خنک می شود سپس در اواپراتور چرخه خنک کننده، هوا بیشتر خنک می شود و به دمای نقطه شبنم تنظیم شده حداقل +۳ درجه سانتی گراد می رسد که برای متراکم شدن بخار آب موجود در چرخه هوای فشرده ضروری است.

دلیل نیاز به درایر تبریدی

رطوبت به تنهایی می تواند به کمپرسور، موتورهای هوا و سوپاپ ها آسیب برساند و همچنین احتمالاً محصول را آلوده کرده و بر مشتریان شما تأثیر می گذارد به علاوه خوردگی، انجماد خطوط و ایجاد میکرو ارگانیسم ها تنها تعدادی از اثرات مضر آن است بنابراین درایر تبریدی این رطوبت و خطرات ناشی از آن را از بین می برد.

زمان استفاده از درایر تبریدی

در صورتی که عملیات شما دارای شرایط زیر باشد درایرهای تبریدی راه حل ایده آلی هستند

• دمای محیط کمتر از ۵۰ درجه سانتیگراد یا ۱۲۲ درجه فارنهایت است
• هدف اصلی جلوگیری از تراکم است
• و نقطه شبنم فشار مورد نیاز در حدود کمتر از ۳ درجه سانتیگراد یا ۳۷ درجه فارنهایت است

درایرهای تبریدی یا همان خشک کن های یخچالی راه حلی مطمئن، اقتصادی و ساده برای جلوگیری از تراکم و خوردگی ناشی از آن در سیستم ها است به علاوه درایرهای تبریدی ما از مقادیر کمی انرژی برای حفظ سیستم هوای فشرده در شرایط بهینه استفاده می کنند و به طور موثر و قابل اعتماد رطوبت را از بین می برند و هوای خشک را در سیستم تضمین می کنند.

درایرهای تبریدی در دو نوع تولید می شوند

• درایر تبریدی چرخشی : دارای عملکردهای متناوب با برق‌ مبتنی بر نیاز است که مصرف برق و هزینه‌ها را صرفه‌جویی می‌کند به علاوه مزیت درایر تبریدی چرخشی این است که ظرفیت خنک کننده را با توجه به استفاده از هوا افزایش یا کاهش می دهد که این باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه شما می شود.

• درایر تبریدی غیر چرخشی : به طور مداوم کار می کند و نقاط شبنم ثابت را حفظ می کند به علاوه درایر تبریدی غیر چرخشی رایج ترین و قابل اعتمادترین نوع است و کمترین هزینه نگهداری را دارد.

درایرهای تبریدی به دلیل راه اندازی ارزان، سهولت نگهداری و مقاومت در برابر ذرات معلق در هوا، گزینه ای عالی برای چندین صنعت مختلف هستند با این حال، از آنجایی که آنها نقطه شبنم فشار هوا بین ۳۵ درجه فارنهایت و ۴۰ درجه فارنهایت ایجاد می کنند، درایرهای تبریدی ممکن است برای فرآیندهایی که به هوای بسیار خشک نیاز دارند یا برای مدارهایی که دمای زیر انجماد را می بینند مناسب نباشند.

مزایای استفاده از درایر تبریدی

• هزینه سرمایه اولیه پایین
• هزینه عملیاتی نسبتا کم
• هزینه نگهداری کم
• افزایش طول عمر ابزارهای پنوماتیک متصل
• قابلیت اطمینان فرآیند بهبود یافته
• صرفه جویی در هزینه بازرسی و سرویس ماشین آلات
• کاهش خطر خوردگی سیستم های پنوماتیک
• امکان جلوگیری از اختلالات غیرمنتظره در فرآیندهای تولید

انتخاب درایر تبریدی مناسب

از هدف، فرکانس و محیط استفاده از هوای فشرده گرفته تا دمای هوا و فشار نقطه شبنم مورد نظر، ممکن است عوامل مختلفی بر انتخاب شما برای درایر تبریدی تأثیر بگذارد بنابراین ما در هوا تجهیز خاورمیانه بیش از ۱۸ سال تجربه در ارائه راه حل های هوای فشرده در سطح جهانی، همراه با پشتیبانی بی نظیر خدمات مشتری داریم بنابراین انواع درایرهای تبریدی ما را بررسی کنید و با کارشناسان ما صحبت کنید تا بفهمید کدام یک به بهترین وجه نیازها و بودجه کسب و کار شما را برآورده می کند.

ما همچنین راه‌ حل‌ها و گزینه های سفارشی در دسترس داریم تا دقیقاً نیازهای شما را برآورده کنیم بنابراین چه نیاز به خرید و نصب یک سیستم درایر تبریدی جدید داشته باشید یا به مشکلات تعمیر نیاز داشته باشید تیم ما آماده کمک به شما است. با ما در ارتباط باشید، ما کیفیت عالی هوا را تضمین می کنیم.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو از حرکت چرخشی توسط روتورهای مارپیچ مشبک برای فشرده سازی هوا استفاده می کند بنابراین به دلیل مزایای متفاوتی که نسبت به انواع دیگر کمپرسورها دارند، کاربرد بیشتری در صنایع دارد و عمدتاً برای کاربردهایی که نیاز به هوای مداوم و زیاد دارند استفاده می شوند.

به طوری که این مزایا شامل نیازهای نگهداری بسیار کم، طراحی آسان، ارتعاشات بسیار کم، سر و صدای کمتر و راندمان بالاتر در بار کامل است همچنین مکانیسم فشرده سازی چرخشی در یک کمپرسور اسکرو به آن اجازه می دهد تا به طور مداوم و روان کار کند.

بنابراین ما راه حل های کاملی را برای کسب و کار شما ارائه می دهیم پس اگر مطمئن نیستید که به چه نوع کمپرسور اسکرو نیاز دارید برای مشاوره شخصی و قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونگی کارکرد کمپرسور اسکرو

یک کمپرسور اسکرو با داشتن دو قسمت دوار کار می کند به طوری که هوا را بین خود می کشد زیرا در جهت مخالف حرکت می کند بنابراین همانطور که هوا از میان روتورها حرکت می کند، فضای بین آنها را فشرده می کند و در نتیجه هوای فشرده ایجاد می شود.

این فرآیند، هوای فشرده تولید می‌کند و آن را از طریق خروجی فشار می‌دهد به علاوه روتورها سرعت ایده آلی را برای کاهش تلفات مکانیکی و هوای ناشی از سرعت بالا و پایین به ترتیب تنظیم می کنند به عبارتی کمپرسور اسکرو هوا را بین دو روتور مشبک که دارای دو جهت نر و مادگی هستند به دام می اندازد.

سپس با حرکت در روتورها حجم هوا کاهش می یابد بنابراین کاهش حجم منجر به هوای فشرده می شود که برای کاربردهای مختلف استفاده می شود به طوری که شما می توانید کمپرسورهای اسکرو را در کاربردهایی بیابید که به تجهیزات با کیفیت بالا مانند تولیدات صنعتی و امکانات پزشکی نیاز دارند.

مزایای اصلی کمپرسور اسکرو

یکی از مزایای اصلی استفاده از کمپرسور اسکرو تامین مداوم هوای فشرده است بنابراین اگر تصمیم به سرمایه گذاری در یک کمپرسور اسکرو دارید در اینجا مزایایی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید.

• قابلیت اطمینان بالاتر
• بهره وری انرژی
• چرخه کاری ۱۰۰٪
• خروجی نویز کم
• عملکرد مداوم در دمای حداکثر ۴۶ درجه سانتیگراد (۵۵ درجه سانتیگراد اختیاری)
• انتقال روغن کم (حداقل ۳ پی پی ام) در ماشین های روغن کاری شده

انواع کمپرسورهای اسکرو

– کمپرسور بدون روغن : کمپرسورهای پیچی مدرن پرسرعت و بدون روغن، دارای پروفیل های پیچی نامتقارن هستند که این ترتیب باعث بهبود قابل توجه بهره وری انرژی از کاهش نشت داخلی می شود.

– کمپرسور روغن کاری شده : این نوع به عنوان کمپرسور روغنی یا کمپرسور تزریق روغن شناخته می شود با این حال، نام فنی آن، روغن‌کاری شده است.

اجزای کمپرسور اسکرو

• روتور
• سیلندر فشرده سازی
• فیلترهای هوا
• بلبرینگ
• چرخ دنده پینیون
• دریچه ورودی
• شیر خروجی

از دیگر مزایای کمپرسور اسکرو می توان گفت

– این کمپرسورها کارکرد مداوم دارند
– نگهداری آسان و راحتی دارند
– آنها چرخه وظیفه ندارند
– این کمپرسورها عملکرد آرامی دارند
– یک کمپرسور اسکرو می تواند در سخت ترین شرایط کار کند زیرا سرعت جریان هوای بالایی دارد و می تواند در دماهای شدید کار کند
– کمپرسورهای کم مصرفی هستند
– به هزینه کم برای نگهداری نیاز دارند
– با گذشت زمان هیچ افت ظرفیتی ندارند

کاربردهای کمپرسورهای اسکرو

• صنایع تولید خودکار و سیستم های بسته بندی مواد غذایی
• صنایع خودروسازی
• کارخانه های پتروشیمی
• معدن و متالورژی
• کاربردهای چاپ و کاغذسازی
• ماشین آلات الکتریکی و مکانیکی
• صنایع تولید پارچه و لباس
• صنایع حمل و نقل
• کاربردهای ساختمانی و مصالح ساختمانی
• صنایع لوازم خانگی

برتری کمپرسورهای اسکرو نسبت به کمپرسور پیستونی

• صدای کم : کارکرد کمپرسورهای اسکرو بسیار بی صدا و پایدار در نظر گرفته می شوند زیرا عملکرد آن در یک جهت است (چرخش پیچ ها در یک جهت) و بنابراین صاف، پیوسته و بدون لرزش و تکان دادن است.

• قابلیت تراکم بالا : کمپرسور اسکرو قابلیت تراکم بالاتری نسبت به کمپرسور پیستونی دارد و دلیل این امر این است که فشار هوا در محفظه تراکم مقاومت مستقیمی در برابر عملکرد پیستون ایجاد می کند در حالی که در نسخه پیچی، نیروی موتور به چرخاندن پیچ هایی که در یک محور عمودی به سمت مقاومت هوای فشرده حرکت می کنند هدایت می شود.

مقاومت در برابر موتور کوچکتر است از این رو، هوا را می توان در فشارهای بالاتر فشرده کرد بنابراین کمپرسور اسکرو معمولاً با موتورهایی با قدرت ۵ تا ۵۰۰ اسب بخار عرضه می شوند و می توانند حداکثر فشار هوای ۱۲۵ psi را ایجاد کنند و البته مدل های بزرگتر با رزوه های متعدد می توانند به ۱۵۰ psi برسند.

• صرفه جویی در مصرف انرژی : عملکرد یک کمپرسور پیستونی بر اساس خاموش شدن موتور هنگامی که فشار هوا در کمپرسور به سطح مورد نیاز می رسد، خاموش می شود و هنگامی که از حداقل از پیش تعیین شده پایین می آید، دوباره راه اندازی می شود.

از طرف دیگر، عملکرد پیوسته کمپرسور اسکرو به این طریق است که آن را از طریق یک دستگاه اینورتر که عملکرد مداوم موتور را حفظ می کند، امکان پذیر می کند و قدرت چرخش موتور را با توجه به تغییرات فشار هوا در کمپرسور تغییر می دهد بنابراین در کمپرسور اسکرو فشرده سازی مداوم، فشار هوا پایدار و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های انرژی حاصل می شود.

راهنمای اندازه مورد نیاز کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو انواع مختلفی دارند به علاوه از آنجایی که آنها در همه اشکال و اندازه ها هستند، مهم است که بدانید چه اندازه ای برای شما مناسب است بنابراین اندازه کمپرسور اسکرو شما به موارد زیر بستگی دارد

– پروژه : اندازه کمپرسور اسکرو شما بستگی به پروژه دارد به این معنی که آن را برای چه نوع کسب و کار لازم دارید چرا که اگر کسب و کار بزرگی دارید به کمپرسور اسکرو بزرگتر نیاز دارید و البته همین امر در مورد نوع کمپرسور مانند کمپرسور روغنی یا بدون روغن نیز صدق می کند. اگر به جریان هوای ثابت نیاز دارید، اندازه آن نیز مهم است چرا که کمپرسورهای اسکرو کوچکتر معمولاً برای ایجاد جریان ثابت نصب نمی شوند.

– ابزار یا برنامه کاربردی : اندازه کمپرسور اسکرو شما بستگی به ابزار یا برنامه ای دارد که قرار است از آن استفاده کنید به طوری که آیا برای تامین انرژی یک میخ کوبیدن به یک کمپرسور اسکرو احتیاج دارید یا شاید برای یک سند بلاست بزرگ نیاز دارید به طوری که برای دومی، یک کمپرسور با یک مخزن کوچک نیاز دارید و برای اولی، به یک مخزن بزرگتر نیاز دارید بنابراین همه چیز به تجهیزاتی که قرار است استفاده کنید بستگی دارد.

– منبع برق : اندازه کمپرسور اسکرو شما به منبع برق شما بستگی دارد به طوری که اکثر کمپرسورهای اسکرو می توانند روی یک پریز استاندارد کار کنند با این حال، کمپرسورهای اسکرو بزرگتر به ولتاژ بالاتری نیز نیاز دارند یا حتی برخی از کمپرسورهای اسکرو به عنوان مثال آنهایی که نیاز به کار در مکان های دورافتاده دارند که برق در دسترس نیست، با بنزین کار می کنند.

– فضا : اندازه کمپرسور اسکرو شما به فضایی که دارید بستگی دارد به طوری که اگر به یک کمپرسور برای قرار دادن در یک فضای کوچک نیاز دارید، نمی توانید یک کمپرسور اسکرو صنعتی بزرگ انتخاب کنید همچنین اگر نیاز به جابجایی مکرر آن دارید، یک کمپرسور اسکرو کوچکتر و سبک وزن بیشتر از یک کمپرسور حجیم به شما کمک خواهد کرد.

– مخزن : اندازه کمپرسور اسکرو شما بیشتر توسط مخزن تعیین می شود به طوری که اندازه مخزن کمپرسور اسکرو بسیار متفاوت است بنابراین شما باید در مورد اندازه فکر کنید، زیرا تعیین می کند که چه مدت می توانید از کمپرسور خود استفاده کنید.

شما می توانید برای خرید مطمئن با مجموعه ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ما بهره مند شوید تا به خوبی بتوانید تصمیم بگیرید کدام کمپرسور اسکرو صنعتی برای کار شما مناسب است.

به علاوه ما راه حل های جامع و کاربردی را برای کسب و کار شما از ابتدا تا انتها از محصولات با کیفیت گرفته تا گزینه های خدمات استثنایی ارائه می دهیم زیرا ما تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که یک سیستم کمپرسور اسکرو کارآمد دریافت می کنید همچنین سایر محصولات هوای فشرده ما شامل کمپرسورهای پیستونی، درایرهای جذبی، لوله کشی هوا و راه حل های تصفیه هوای فشرده است.

درایر جذبی

درایر جذبی

درایر جذبی

اگر در محل خود هوای فشرده دارید ممکن است به درایرهای جذبی نیز احتیاج داشته باشید چرا که سیستم های هوای فشرده همیشه رطوبت تولید می کنند به طوری که اگر به نقطه شبنم فشار برسد، بخار آب متراکم می شود و می تواند بر بهره وری و تجهیزات شما تأثیر بگذارد چرا که درایر جذبی رطوبتی را که کمپرسور شما تولید می کند.

از بین می برد تا بتوانید هوای فشرده خالص و تمیز را برای تاسیسات خود داشته باشید بنابراین اگر از سیستم های هوای فشرده استفاده می کنید، به احتمال زیاد به یک درایر جذبی برای کمپرسور هوای خود نیاز دارید.

دلایل اهمیت درایر جذبی

درایرهای جذبی برای سیستم های کمپرسور هوا که به خوبی کار می کنند ضروری هستند چرا که رطوبت با فشرده سازی هوا اجتناب ناپذیر است بنابراین درایر جذبی یک محصول جانبی طبیعی برای سیستم کمپرسور شما است به علاوه در اینجا برخی از مزایایی است که می توانید با اضافه کردن یک درایر جذبی به سیستم تراکم خود انتظار داشته باشید

– درایر جذبی از یخ زدگی جلوگیری می کند

اگر بخار به آب متراکم شود، آب در برابر دماهای پایین می تواند یخ بزند و این یخ زدگی می تواند منجر به گیرکردن اجزای متحرک شود همچنین می تواند در خطوط فرآیند جمع شود و در حرکت سیال فرآیند یا محصول اختلال ایجاد کند.

– استفاده از درایر جذبی باعث حذف آلودگی می شود

آلودگی یک خطر جدی برای صنایعی است که از هوای فشرده با خلوص بالا استفاده می کنند به طوری که صنایعی مانند تولید محصولات غذایی و دارویی، برش لیزری و جوشکاری، رنگ آمیزی، پوشش دهی و شات بلاست همگی برای عملکرد به هوای فشرده خالص نیاز دارند بنابراین اگر آب در سیستم کمپرسور جمع شود راندمان و بهره وری کاهش می یابد یا محصولات آسیب می بینند.

– درایر جذبی تجمع آب را متوقف می کند

آب در تجهیزات پایین دستی بدون حذف رطوبت جمع می شود و این تجمع بیش از حد می تواند باعث شود تجهیزات حساس عملکرد نادرست داشته باشند و به کیفیت و خروجی تولید آسیب وارد کند.

– درایر جذبی به کاهش رشد میکروب کمک می کند

صنایع داروسازی و غذا و نوشیدنی از هوای فشرده برای مخلوط کردن و انتقال محصول استفاده می کنند همچنین آب مستعد رشد باکتری است و هر آبی در سیستم هوای متراکم شما می تواند به سرعت منجر به فساد یا آلودگی غذا و نوشیدنی شود.

– درایر جذبی راندمان کار را بهبود می بخشد

اگر تأسیسات شما از تجهیزات و ابزارهایی با نیروی هوا استفاده می کند آب کارایی آن را کاهش می دهد که این می تواند به اجزای داخلی آسیب برساند و توان کمپرسور را کاهش دهد و بر تولید تأثیر بگذارد.

– درایر جذبی از خوردگی جلوگیری می کند

آب باعث خوردگی در فولاد می شود همچنین قطعاتی مانند لوله ‌ها، درام‌ ها و مخازن معمولاً از فولاد ساخته می‌شوند و زمانی که تجمع رطوبت به آب و خوردگی تبدیل شود، شروع به شکستن می‌کنند و هنگامی که خوردگی شکل می گیرد، جریان فرآیند و محصول می تواند به سرعت آلوده شود.

کاربرد درایر جذبی در صنایع

صنایعی که از درایرهای جذبی بیشترین استفاده را می برند شامل صنایع شیمیایی و دارویی، صنایع غذایی، رنگ آمیزی با کیفیت و تولید نساجی هستند.

دلیل ضرورت استفاده از درایر جذبی

یک کمپرسور هوا می‌تواند سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای برای بسیاری از مشاغل باشد در حالی که درایر جذبی کارایی یا عملکرد کمپرسور را بهبود می بخشد. تأثیر قابل توجهی بر کیفیت هوای تولید شده و طول عمر تجهیزات شما خواهد داشت بنابراین به طور کلی درایر جذبی جزء ضروری یک سیستم کمپرسور هوا نیست، اما این بدان معنا نیست که باید نادیده گرفته شود.

در واقع، استفاده از درایر جذبی می تواند با بهبود طول عمر ابزار و ماشین آلات شما و همچنین کیفیت محصولات ساخته شده با استفاده از هوای فشرده در زمان و هزینه کسب و کار شما صرفه جویی کند به این دلیل که وقتی هوای فشرده خشک‌تر است، رطوبت باقیمانده کمتری وارد لوله‌ ها و عملکرد داخلی تجهیزات شما می‌شود.

در حالی که درایر جذبی بهره وری را در کوتاه مدت بهبود می بخشد، هزینه های تعمیر و نگهداری، خرابی و کمبود محصول را کاهش می دهد بنابراین به همین دلیل است که برای بسیاری از مشاغل ارزش سرمایه گذاری اولیه را دارد

اهمیت نقطه شبنم

اگر نقطه شبنم ۲۰ درجه سانتیگراد باشد، تقریباً ۱۵ گرم بخار آب در ۱ کیلوگرم هوا وجود دارد به علاوه از نظر هوای فشرده، درک دقیق میزان بخار آب به شما کمک می کند تا بدانید که آیا هوا به اندازه کافی خشک است که استفاده کنید همچنین هوا باید در چه دمایی خنک شود تا به طور موثر رطوبت را توسط درایر جذبی از بین ببرد.

درایرهای جذبی که به سطوح نقطه شبنم از – ۴۰ تا -۷۰ درجه سانتیگراد می رسند برای حذف تمام رطوبت موجود در هوای فشرده استفاده می شوند به طوری که از آنها برای برای بالا بردن کیفیت هوای فشرده استفاده می شود.

بنابراین از درایرهای جذبی در هر جایی که نیاز به کیفیت بالای هوای فشرده برای جلوگیری از آسیب دستگاه های پنوماتیکی وجود دارد استفاده می شود چرا که درایرهای جذبی رطوبت باقیمانده موجود در هوای فشرده را حذف می کنند.

مزایای استفاده از درایر جذبی

– افزایش کیفیت و بهره وری هوای فشرده

هوای تمیز و خشک خطر خوردگی را کاهش می دهد و در نتیجه کیفیت محصول نهایی را افزایش می دهد بنابراین درایرهای جذبی ما در این امر به شما کمک می کنند.

– صرفه جویی در هزینه

کیفیت هوای فشرده بالاتر هنگام استفاده از درایرهای جذبی، طول عمر بیشتری را برای فرآیندهای عملیاتی (ماشین آلات، تجهیزات) به ارمغان می آورد، بنابراین خاموشی های ضروری و فواصل خدمات سالانه برای اطمینان از عملکرد بهینه کاهش می یابد.

– نصب سریع و آسان

درایرهای جذبی ما به گونه ای ساخته شده اند که برای عملکرد خود فقط به اتصال منبع تغذیه و کانال های ورودی و خروجی نیاز دارند.

– کنترل سطح نقطه شبنم

سنسور سطح نقطه شبنم چرخه های بازسازی را کنترل می کند و بنابراین هزینه های عملکرد درایر جذبی را کاهش می دهد.

اصل کار درایرهای جذبی

درایرهای جذبی از دو مخزن استوانه ای عمودی تشکیل شده اند که اصطلاحاً برج نامیده می شود که از طریق یک لوله کوچک به هم متصل می شوند و توسط دریچه ورودی قابل دسترسی هستند به طوری که هوای فشرده ای که از کمپرسور می‌آید، وارد اولین برج می‌شود که عنصر خشک‌کننده، رطوبت هوا را جذب می‌کند و به این ترتیب هوای فشرده خشک می‌شود و در نتیجه خارج می‌شود.

در همین حال، برج دوم فشار وارد شده را کاهش می دهد و مواد خشک کننده موجود در آن را بازسازی می کند، زیرا این عناصر می توانند بارها و بارها با آب اشباع شوند به این ترتیب مواد خشک کننده قابلیت جذب خود را حفظ می کنند بنابراین هنگامی که این عناصر به طور کامل بازسازی می شوند، برج ها وظایف را تغییر می دهند تا تداوم فرآیند را تضمین کنند.

درایرهای جذبی ما می تواند با مزایای بسیاری که دارند همراه کاملی برای کسب و کار صنعتی شما باشند به طوری که درایر جذبی ما مطمئناً کارایی را برای سال های طولانی ارائه می دهد بنابراین ما به عنوان شرکای شما طیف وسیعی از محصولات هوای فشرده را ارائه می دهیم تا بتوانید یک سیستم هوای فشرده قابل اعتماد و کارآمد در اختیار داشته باشید.

مجموعه ما پیشرو در ارائه سیستم ‌های هوای فشرده، طیف گسترده‌ای از درایرهای جذبی بسیار موثر در انواع مختلف را برای انتخاب شما در اختیار دارد همچنین ما در تهران فعالیت می کنیم اما خدمات فروش و پس از فروش خود را در کل ایران ارائه می دهیم بنابراین شما می توانید برای پیدا کردن درایر جذبی مناسب خود یا برای دریافت تخمین رایگان یکی از درایرهای جذبی ما برای کسب و کارتان هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مخزن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال
مخزن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال

مخزن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال

مخزن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال

اصطلاح ” گازهای صنعتی” به گازهایی اطلاق می شود که در مقادیر نسبتاً زیادی برای فرآیندهای صنعتی تولید می شوند به طوری که گازهای صنعتی به دو صورت گاز و مایع در مخازن ذخیره سازی هوای فشرده ارائه می شوند به علاوه گازهای صنعتی سال هاست که وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

به طوری که آنها شامل گازها و مخلوط ها یا ترکیباتی هستند که برای اهداف مختلف در طیف وسیعی از صنایع از جمله فولاد، مواد شیمیایی، الکترونیک، خودرو، شیشه، ساخت و ساز، غذا و نوشیدنی، اهداف دارویی، کشاورزی و بسیاری دیگر نقش مهمی دارند به علاوه گازهای صنعتی شامل اکسیژن، هیدروژن، نیتروژن، دی اکسید کربن، آرگون، نئون، زنون و کریپتون هستند.

مشخصات مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال

– حداکثر فشار کاری : ۱۸ بار
– کاربرد : در مصارف صنعتی، کارگاهی و سایر مصارف که نیاز به مخزن مقاوم و بادوام دارند، مورد استفاده قرار می گیرد
– جنس بدنه : فولاد ST37 و آلومینیوم مقاوم به طوری که با لایه ای از رنگ الکترواستاتیک محافظت می شود
– مورد استفاده : افقی و یا عمودی
– نوع ساخت : مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال در سایزهای مختلف و با ضخامت کمتر از مخازن فشار قوی ساخته می شوند به طوری که از سایز ۱۰۰۰ لیتر به بالا امکان نصب منهول بر روی مخزن وجود دارد.

مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال به شما این امکان را می دهند حتی زمانی که کمپرسور کار نمی کند از هوای فشرده استفاده کنید و همچنین می توانند هوای اضافی را در طول دوره های استفاده زیاد به فرآیند تولید شما عرضه کنند همچنین مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال را می توان به صورت عمودی یا افقی تولید کرد به علاوه به دلیل وجود مخازن تحت فشار بسیار زیاد، و به دلیل اهمیت مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال در یک سیستم کمپرسور هوا، این مخازن هوا باید به خصوص بادوام و محکم ساخته شوند.

مزایای مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال

– آنها همه کاره هستند و می توانند برای کارهای مختلف استفاده شوند
– کارکرد و نگهداری آنها نسبتاً آسان است
– آنها بادوام هستند و برای طول عمز بالایی ساخته شده اند
– آنها قابل حمل هستند و می توان از آنها در مکان های مختلف استفاده کرد

میزان فشار کاری در انواع مخازن ذخیره سازی هوای فشرده

– مخزن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال : بین ۱۳ الی ۱۸ بار
– مخزن ذخیره سازی هوای فشرده استاندارد : بین ۷ الی ۱۰ بار
– مخزن ذخیره سازی هوای فشرده فشار قوی : حداکثر ۴۰ بار

تفاوت اصلی این مخازن نسبت به مخازن استاندارد و فشار قوی در نوع ضخامت و حجم مورد استفاده و همچنین مواد انتخابی بدنه است به طوری که ضخامت آنها با توجه به میزان فشار کاری متغیر است به طوری که مخازن فشار قوی از بدنه و ضخامت محکم تری نسبت به مخازن استاندارد و نرمال برخوردار است.

مجموعه ما سعی دارد نیازهای همه مشتریان خود را برآورده کند، به همین دلیل است که ما انواع مخازن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال را نیز ارائه می دهیم بنابراین چه به یک مخازن ذخیره سازی هوای فشرده نرمال سفارشی با گازهای صنعتی نیتروژن، اکسیژن یا مخزن گاز طبیعی نیاز داشته باشید، متخصصان ما به شما کمک می کنند تا مناسب برای برنامه خود را پیدا کنید به طوری که می توانیم این مخازن را با برخی ویژگی ها به صورت سفارشی ارائه دهیم.

– یک پوشش اپوکسی که مخازن ذخیره سازی هوای فشرده و گازهای صنعتی نرمال را در برابر خوردگی مقاوم می کند که این اغلب در محیط هایی که هوا دارای مقدار زیادی رطوبت است استفاده می شود.
– پوشش های بیرونی و داخلی بنا به درخواست سفارش با فولاد کربن، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ساخته می شود
– تغییر محل درگاه های ورودی و خروجی متناسب با تجهیزات موجود
– وجود دریچه های ایمنی که برای ایمنی خروج هوا از مخزن هوا عمل می کنند