کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی
یکی از پرکاربرد ترین کمپورسور ها در صنایع کوچک کمپرسور پیستونی می باشد. کمپرسور پیستونی معمولا از سایز های ۲۵ تا هزار لیتری برای تامین هوای فشرده در صنایع موجود می باشند.

کمپرسور پیستونی با حبس کردن گاز ورودی و کاهش حجم گاز ها و متراکم کردن آن سبب افزایش فشار گاز میشود. کمپرسور پیستونی از کمپرسور های جابجایی مثبت می باشد و طراحی آنها به دلیل غیراتوماتیک بودن بسیار ساده است. محرک هایی که در کمپرسور پیستونی استفاده می شوند موتور های الکتریکی و یا دیزلی می باشند.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

زمانی که نسبت فشرده سازی زیاد باشد و سرعت جریان زیادی مد نظر نباشد و مایع فرآیند خشک باشد میتوان از کمپرسور پیستونی استفاده کرد. بیشترین استفاده از کمپرسور پیستونی در سیستم های مهم و گران قیمت می باشد. انتقال گاز در نیروگاه های پتروشیمی و پالایشگاه ها معمولا نیازمند کمپرسور پیستونی می باشد.

مزایای کمپرسور پیستونی

استفاده از کمپرسور پیستونی نسبت به سایر کمپرسورها مزایای زیادی دارد. یکی از مهترین مزایای کمپرسور پیستونی قیمت پایین آنها نسبت به کمپرسور های سانتریفیوژی می باشد. همچنین از کمپرسور پیستونی در اکثر صنایع که بیشتر ابزار های آنها با هوا کارمیکند و یا حالت دمنده دارد و نیاز به هوای فشرده دارد میتوان استفاده کرد. از دیگر مزایای کمپرسور پیستونی این است که ذخیره سازی گاز های فشرده شده بسیار راحت می باشد زیرا در کمپرسور پیستونی پس از فشرده سازی هوا و ورود آن به سیلندر، گاز فشرده از طریق شیر خروجی وارد تانکر های ذخیره سازی می شود.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی

بهتر است در هنگام خرید کمپرسور پیستونی به کیفیت تجهیزات به کار رفته شده در آن دقت کنید تا کمپرسور پیستونی که خریداری میکنید بتواند مدت زیادی با راندمان بالا برای شما کار کند. شرکت هوا تجهیز خاورمیانه با تیم مجرب خود در هنگام خرید کمپرسور پیستونی مشاوره های لازم را به مشتریان عزیز ارائه میدهد و به شما کمک میکنند تا بتوانید کمپرسور پیستونی مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.