کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو از حرکت چرخشی توسط روتورهای مارپیچ مشبک برای فشرده سازی هوا استفاده می کند بنابراین به دلیل مزایای متفاوتی که نسبت به انواع دیگر کمپرسورها دارند، کاربرد بیشتری در صنایع دارد و عمدتاً برای کاربردهایی که نیاز به هوای مداوم و زیاد دارند استفاده می شوند.

به طوری که این مزایا شامل نیازهای نگهداری بسیار کم، طراحی آسان، ارتعاشات بسیار کم، سر و صدای کمتر و راندمان بالاتر در بار کامل است همچنین مکانیسم فشرده سازی چرخشی در یک کمپرسور اسکرو به آن اجازه می دهد تا به طور مداوم و روان کار کند.

بنابراین ما راه حل های کاملی را برای کسب و کار شما ارائه می دهیم پس اگر مطمئن نیستید که به چه نوع کمپرسور اسکرو نیاز دارید برای مشاوره شخصی و قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونگی کارکرد کمپرسور اسکرو

یک کمپرسور اسکرو با داشتن دو قسمت دوار کار می کند به طوری که هوا را بین خود می کشد زیرا در جهت مخالف حرکت می کند بنابراین همانطور که هوا از میان روتورها حرکت می کند، فضای بین آنها را فشرده می کند و در نتیجه هوای فشرده ایجاد می شود.

این فرآیند، هوای فشرده تولید می‌کند و آن را از طریق خروجی فشار می‌دهد به علاوه روتورها سرعت ایده آلی را برای کاهش تلفات مکانیکی و هوای ناشی از سرعت بالا و پایین به ترتیب تنظیم می کنند به عبارتی کمپرسور اسکرو هوا را بین دو روتور مشبک که دارای دو جهت نر و مادگی هستند به دام می اندازد.

سپس با حرکت در روتورها حجم هوا کاهش می یابد بنابراین کاهش حجم منجر به هوای فشرده می شود که برای کاربردهای مختلف استفاده می شود به طوری که شما می توانید کمپرسورهای اسکرو را در کاربردهایی بیابید که به تجهیزات با کیفیت بالا مانند تولیدات صنعتی و امکانات پزشکی نیاز دارند.

مزایای اصلی کمپرسور اسکرو

یکی از مزایای اصلی استفاده از کمپرسور اسکرو تامین مداوم هوای فشرده است بنابراین اگر تصمیم به سرمایه گذاری در یک کمپرسور اسکرو دارید در اینجا مزایایی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید.

• قابلیت اطمینان بالاتر
• بهره وری انرژی
• چرخه کاری ۱۰۰٪
• خروجی نویز کم
• عملکرد مداوم در دمای حداکثر ۴۶ درجه سانتیگراد (۵۵ درجه سانتیگراد اختیاری)
• انتقال روغن کم (حداقل ۳ پی پی ام) در ماشین های روغن کاری شده

انواع کمپرسورهای اسکرو

– کمپرسور بدون روغن : کمپرسورهای پیچی مدرن پرسرعت و بدون روغن، دارای پروفیل های پیچی نامتقارن هستند که این ترتیب باعث بهبود قابل توجه بهره وری انرژی از کاهش نشت داخلی می شود.

– کمپرسور روغن کاری شده : این نوع به عنوان کمپرسور روغنی یا کمپرسور تزریق روغن شناخته می شود با این حال، نام فنی آن، روغن‌کاری شده است.

اجزای کمپرسور اسکرو

• روتور
• سیلندر فشرده سازی
• فیلترهای هوا
• بلبرینگ
• چرخ دنده پینیون
• دریچه ورودی
• شیر خروجی

از دیگر مزایای کمپرسور اسکرو می توان گفت

– این کمپرسورها کارکرد مداوم دارند
– نگهداری آسان و راحتی دارند
– آنها چرخه وظیفه ندارند
– این کمپرسورها عملکرد آرامی دارند
– یک کمپرسور اسکرو می تواند در سخت ترین شرایط کار کند زیرا سرعت جریان هوای بالایی دارد و می تواند در دماهای شدید کار کند
– کمپرسورهای کم مصرفی هستند
– به هزینه کم برای نگهداری نیاز دارند
– با گذشت زمان هیچ افت ظرفیتی ندارند

کاربردهای کمپرسورهای اسکرو

• صنایع تولید خودکار و سیستم های بسته بندی مواد غذایی
• صنایع خودروسازی
• کارخانه های پتروشیمی
• معدن و متالورژی
• کاربردهای چاپ و کاغذسازی
• ماشین آلات الکتریکی و مکانیکی
• صنایع تولید پارچه و لباس
• صنایع حمل و نقل
• کاربردهای ساختمانی و مصالح ساختمانی
• صنایع لوازم خانگی

برتری کمپرسورهای اسکرو نسبت به کمپرسور پیستونی

• صدای کم : کارکرد کمپرسورهای اسکرو بسیار بی صدا و پایدار در نظر گرفته می شوند زیرا عملکرد آن در یک جهت است (چرخش پیچ ها در یک جهت) و بنابراین صاف، پیوسته و بدون لرزش و تکان دادن است.

• قابلیت تراکم بالا : کمپرسور اسکرو قابلیت تراکم بالاتری نسبت به کمپرسور پیستونی دارد و دلیل این امر این است که فشار هوا در محفظه تراکم مقاومت مستقیمی در برابر عملکرد پیستون ایجاد می کند در حالی که در نسخه پیچی، نیروی موتور به چرخاندن پیچ هایی که در یک محور عمودی به سمت مقاومت هوای فشرده حرکت می کنند هدایت می شود.

مقاومت در برابر موتور کوچکتر است از این رو، هوا را می توان در فشارهای بالاتر فشرده کرد بنابراین کمپرسور اسکرو معمولاً با موتورهایی با قدرت ۵ تا ۵۰۰ اسب بخار عرضه می شوند و می توانند حداکثر فشار هوای ۱۲۵ psi را ایجاد کنند و البته مدل های بزرگتر با رزوه های متعدد می توانند به ۱۵۰ psi برسند.

• صرفه جویی در مصرف انرژی : عملکرد یک کمپرسور پیستونی بر اساس خاموش شدن موتور هنگامی که فشار هوا در کمپرسور به سطح مورد نیاز می رسد، خاموش می شود و هنگامی که از حداقل از پیش تعیین شده پایین می آید، دوباره راه اندازی می شود.

از طرف دیگر، عملکرد پیوسته کمپرسور اسکرو به این طریق است که آن را از طریق یک دستگاه اینورتر که عملکرد مداوم موتور را حفظ می کند، امکان پذیر می کند و قدرت چرخش موتور را با توجه به تغییرات فشار هوا در کمپرسور تغییر می دهد بنابراین در کمپرسور اسکرو فشرده سازی مداوم، فشار هوا پایدار و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های انرژی حاصل می شود.

راهنمای اندازه مورد نیاز کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو انواع مختلفی دارند به علاوه از آنجایی که آنها در همه اشکال و اندازه ها هستند، مهم است که بدانید چه اندازه ای برای شما مناسب است بنابراین اندازه کمپرسور اسکرو شما به موارد زیر بستگی دارد

– پروژه : اندازه کمپرسور اسکرو شما بستگی به پروژه دارد به این معنی که آن را برای چه نوع کسب و کار لازم دارید چرا که اگر کسب و کار بزرگی دارید به کمپرسور اسکرو بزرگتر نیاز دارید و البته همین امر در مورد نوع کمپرسور مانند کمپرسور روغنی یا بدون روغن نیز صدق می کند. اگر به جریان هوای ثابت نیاز دارید، اندازه آن نیز مهم است چرا که کمپرسورهای اسکرو کوچکتر معمولاً برای ایجاد جریان ثابت نصب نمی شوند.

– ابزار یا برنامه کاربردی : اندازه کمپرسور اسکرو شما بستگی به ابزار یا برنامه ای دارد که قرار است از آن استفاده کنید به طوری که آیا برای تامین انرژی یک میخ کوبیدن به یک کمپرسور اسکرو احتیاج دارید یا شاید برای یک سند بلاست بزرگ نیاز دارید به طوری که برای دومی، یک کمپرسور با یک مخزن کوچک نیاز دارید و برای اولی، به یک مخزن بزرگتر نیاز دارید بنابراین همه چیز به تجهیزاتی که قرار است استفاده کنید بستگی دارد.

– منبع برق : اندازه کمپرسور اسکرو شما به منبع برق شما بستگی دارد به طوری که اکثر کمپرسورهای اسکرو می توانند روی یک پریز استاندارد کار کنند با این حال، کمپرسورهای اسکرو بزرگتر به ولتاژ بالاتری نیز نیاز دارند یا حتی برخی از کمپرسورهای اسکرو به عنوان مثال آنهایی که نیاز به کار در مکان های دورافتاده دارند که برق در دسترس نیست، با بنزین کار می کنند.

– فضا : اندازه کمپرسور اسکرو شما به فضایی که دارید بستگی دارد به طوری که اگر به یک کمپرسور برای قرار دادن در یک فضای کوچک نیاز دارید، نمی توانید یک کمپرسور اسکرو صنعتی بزرگ انتخاب کنید همچنین اگر نیاز به جابجایی مکرر آن دارید، یک کمپرسور اسکرو کوچکتر و سبک وزن بیشتر از یک کمپرسور حجیم به شما کمک خواهد کرد.

– مخزن : اندازه کمپرسور اسکرو شما بیشتر توسط مخزن تعیین می شود به طوری که اندازه مخزن کمپرسور اسکرو بسیار متفاوت است بنابراین شما باید در مورد اندازه فکر کنید، زیرا تعیین می کند که چه مدت می توانید از کمپرسور خود استفاده کنید.

شما می توانید برای خرید مطمئن با مجموعه ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ما بهره مند شوید تا به خوبی بتوانید تصمیم بگیرید کدام کمپرسور اسکرو صنعتی برای کار شما مناسب است.

به علاوه ما راه حل های جامع و کاربردی را برای کسب و کار شما از ابتدا تا انتها از محصولات با کیفیت گرفته تا گزینه های خدمات استثنایی ارائه می دهیم زیرا ما تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که یک سیستم کمپرسور اسکرو کارآمد دریافت می کنید همچنین سایر محصولات هوای فشرده ما شامل کمپرسورهای پیستونی، درایرهای جذبی، لوله کشی هوا و راه حل های تصفیه هوای فشرده است.